poniedziałek, 7 września 2015

Filmowe Premiery - Wrzesień 2015

W tym miesiącu dla grozomaniaków jest dość ubogo. Na ekranach nie zobaczymy żadnego horroru, za to do obejrzenia będziemy mieli jeden Polski thriller oraz thriller katastroficzny, opowiadający o wyprawie himalaistów. 


Everest
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Baltasar Kormákur
Produkcja: USA, Wielka Brytania, Islandia
Premiera: 18 września

Opis: Film oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwane. „Everest” to film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej.ZWIASTUNAnatomia zła
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Jacek Bromski
Produkcja: Polska
Premiera: 18 września

Opis: Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator, który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka, wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń, co do prawdziwej intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.


ZWIASTUN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz